Get Adobe Flash player
Kontakty Historie POLINI

Historie Polini

Zrod a vývoj firmy POLINI

animacomp2Značka POLINI se zrodila po 2. světové válce, kdy pan Battista Polini začal vyrábět kola. Symbol, jež p. Battista mluví jasně a sám ukazuje sílu této rodiny "Ariete" není pouhé znamení zvířetníku, ale i znak bitvy, v níž bojuje v čele.Tato vášeň pro dvě kola nakazila i syny pana Battisty Carla, Franca a Piera. Bratři Polini, čisté Bergamské krve, jejichž srdce bijí pro enduro, zahájili na počátku 70. let výrobu prvních motocyklů. Díky úsilí Carla a Franca se Pierovi podařilo získat 3 italské tituly v enduru, které otevřely cestu nesčetným úspěchům dobytým v dalších letech.

V roce 1975 si úspěch firmy POLINI - MOTORI získal italský trh a ze staré, menší dílny 400 m2 se firma přestěhovala do Nembra na plochu 10.000 m2, z nichž více než 8000 je komletně zastřeseno. Průmyslový komplex-momentálně sídlo firmy Polini-Motori zahrnuje: středisko pro výzkum, zkušební halu, oddělení technického poradenství, přípravu a kontrola jednotlivých dílů, balení a spedice, obchodní a administrativní část - kanceláře a sklad náhradních dílů, zvláštních součástek a doplňků.

Výrazný vzestup tranformací přivedl firmu Polini-Motori kromě změny sídla i k rozdělení činnosti, z tohoto důvodu byl v Bergamu otevřen moderní, výborně vybavený sklad pro prodej náhradních dílů a doplňků. Polini-Ricambi (náhradní díly) je nyní důležitým střediskem pro všechny nadšence nebo jednoduše motorkáře, kteří považují kvalitu a poradenství za neodmyslitelnou součást stoprocentního prodeje.

Středisko pro náhradní díly nyní zaujímá plochu cca 2800m2 zcela zastřešených.

Výrobní část firmy POLINI

companyVýroba Polini-Motori zahrnuje všechny součástky pro vypracování a výrobu mopedů, skútrů a motocyklů 2T a 4T. Sestava tepelné jednotky (GRUPPO TERMICO) se zrodila po mnohaletém působení na závodech a setkávání se s konkurencí. Výfuky nabízí taková řešení, že uspokojí požadavky jakéhokoli jezdce; napájení, lamelové ventily a speciální karburátory (větší) umožňují lepší "dýchání" motoru, optimalizují spotřebu a zvětšují výkon. "SUPERVAL" je funkční systém, jež optimalizuje tok nasávané směsi, je patentován a je na světové úrovni; prodloužený převodový poměr umožňuje zvýšit maximální rychlost. Speciální součástky jako hřídele motoru včetně ojnice, carter motoru s větším lamelovým ventilen i vše ostatní slouží ke zlepšení a zvýšení výkonů motorů. Minimotor dream bike nabízené v několika modelech, skutečná replika motorek z velké ceny, skútříček - věrná miniaturní napodobenina nejrozšířenějšího dopravního prosředku na světě a minicross - novinka roku na trhu.

Sport news

Motosport news