Get Adobe Flash player
Scooter racing Závody team POLINI CZ Pavel Gellner - vítěz Česko-Slovenského poháru CSSC CUP 2010

Pavel Gellner - vítěz Česko-Slovenského poháru CSSC CUP 2010

Scooter team POLINI CZ

Pavel Gellner vykročil za obhajobou vítězství v Česko - Slovenském poháru. Zvítězil v prvním závodě mez. mistrovství Slovenska v Dunajské Stredě ve společném závodě s třídou OPEN. Již od kvalifikace byl největším soupeřem maďarský závodník Attila Magda, závodník s velkou zkušeností ze závodů MS 125 ccm a 600 ccm. Pavel v kvalifikaci vybojoval Pole position s náskokem 1 sec..

img00059_thumbs

Do závodu nejlépe odstartoval Martin Gudába a hned po startu získal výrazný náskok, za ním se vytvořila dvojice Gellner - Magda, která odjela ostatním a nasadila precizní a vyrovnanou jízdu s časy okolo 51,9 sec, které se během celého závodu lišily jen v setinách sekund a tímto způsobem postupně smazali náskok vedoucího jezdce a probojovali se do čela závodu.Pavel si během závodu udržoval nepatrný náskok, který uhájil až do cíle. Po tomto závodě se přehnala průtrž mračen a druhé kolo závodů bylo zrušeno pro neregulérní trať.

Kompletní výsledky zde: http://www.scooter-racing.eu/

V obou jízdách předvedl Pavel výborný start a také v obou jízdách zvítězil, po napínavých soubojích zejména s Jiřím Velíkovským a s Janem Němcem, který letos vede nejsilnější třídu Scooter Open Pavel získal 2x25 bodů do českého poháru, ale současně i do ČSSC CUPU (společný pohár z vybraných závodů v Čechách a na Slovensku).

14.8. - 15.8.2010 Dunajská Streda
Po velkém úspěchu v Písku se Pavel velmi těšil na závěrečný závod CSSC Cupu a odjížděl se ztrátou 1 bodu na vedoucího jezdce celkového pořadí. Tento jezdec předchozí víkend vybojoval druhé místo na mezinárodním mistrovství Německa a tak se očekával zajímavý souboj společně také s jezdci z Maďarska a Slovinska. Pavel vyhrál absolutní kvalifikaci o 0,1 sec před nejlepším jezdcem z Maďarska a v závodech se po taktické jízdě umístil na 3. a 2. místě, ale vždy před svým soupeřem v boji o celkový titul a stal se vítězem Česko-Slovenského poháru CSSC CUP 2010.

celý článek na www.motorkari.cz

Sport news

Motosport news